Skip to content

BUŁGARIA Albena – idealne miejsce na spokojne rodzinne wakacje

Bułgaria kojarzona jest głównie z dwoma, najbardziej popularnymi i jednocześnie mocno rozrywkowymi nadmorskimi kurortami: Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Jeśli szukasz spokojniejszego miejsca, pięknej, nie zatłoczonej plaży i lubisz naturę to polecam oddaloną o  ok. 30 km od Warny i 17 kilkanaście km od Złotych Piasków Albenę. Zatopiona w zieleni, ze swoistym mikroklimatem z racji sąsiedztwa rezerwatu przyrody „Baltata” pod wieloma względami wyróżnia  się na tle pozostałych kurortów. Bułgaria Albena to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Dlaczego?

 

Po pierwsze – Albena jest kurortem zamkniętym, od podstaw stworzonym dla turystów.
Dolna część, gdzie wzdłuż plaży rozłożyły się restauracje, plażowe knajpy, sklepiki i cała infrastruktura tzw. rozrywkowa jest zamknięta dla ruchu samochodów. Są wydzielone, płatne strefy parkowania dla Klientów z dojazdem samochodowym, jest też bezpłatny parking przy wjeździe do Albeny na oznaczony kolorem pomarańczowym. 0001Główna ulica staje się wielkim deptakiem, gdzie bezpiecznie można spacerować z niesfornymi małymi wczasowiczami. Ku uciesze tych ostatnich można się przemieszczać turystyczną ciuchcią, bryczką lub śmiesznym rodzinnym rowerem, który można wypożyczyć przy wejściu na plażę. Górną część zajmują hotele, raczej te bardziej ekonomiczne. Jednym słowem są tu tylko turyści i osoby związane z obsługą turystycznego biznesu, jest bardzo bezpiecznie. Część hoteli i współpracujących z nimi restauracji działa w bardzo wygodnej formule tzw. „dine around”, w ramach której możesz jeść nie tylko w swoim hotelu, ale też w hotelach i restauracjach należących do programu – szczegóły poniżej.

Po drugie – ekologia
To po części łączy się z pierwszym – Albena to miejscowość z kursem proekologicznym. Jest czysto, raczej kameralnie, nie ma spalin (chyba, że te z ciuchci :)) i dużego hałasu. Ma to również znaczenie dla kuchni tutejszych hoteli, dla których owoce i warzywa z lokalnych, ekologicznych upraw stanowią 40% dostaw. Charakterystyczne są też lokalne produkty jak słynny sok jabłkowy oraz lokalne białe wino – Geranium.

Po trzecie – piękna plaża z bezpłatnymi leżakami
Plaża w Albenie, długa, szeroka, z łagodnym zejściem, piaszczysta uważana jest za najlepszą plażę bułgarskiego wybrzeża. Odznaczona certyfikatem Blue Flag, łączy się dodatkowo z plażą w sąsiednim Bałcziku, co daje nam blisko 7 km piasku. Nie ma tłoku, czego nie można powiedzieć np. o Złotych Piaskach, gdzie plaża jest maksymalnie zagospodarowana i zastawiona leżakami. Wzdłuż plaży ciągnie się coś na kształt promenady, są przyjemne knajpki, place zabaw dla małych. Co bardzo wygodne – dla gości hotelowych zamieszkujących w Albenie serwis plażowy: leżaki i parasole są bezpłatne. To spora oszczędność, szczególnie przy rodzinnym wypoczynku, bo standardowo za leżak trzeba zapłacić kilkanaście, nawet 20 zł za leżak/dzień. Może spotkałeś się w internecie ze zdjęciem biblioteki na plaży w Bułgarii – to również Albena.

Po czwarte – „dine around” dla tych, którzy nie lubią kulinarnej monotonii
Część hoteli i współpracujących z nimi restauracji działa w bardzo wygodnej formule tzw. „dine around”, w ramach której możesz jeść nie tylko w swoim hotelu, ale też w hotelach i restauracjach należących do programu. Dotyczy to gości korzystających z min. 7-dniowego pobytu all inclusive i all inclusive premium w jednym z hoteli uczestniczących w programie, w sezonie 30.06 – 01.09. Możesz skorzystać z jednego 4-daniowego lunchu i 1 kolacji tematycznej w wybranym miejscu, wystarczy, zrobić rezerwację w recepcji swojego hotelu, do godziny 15:00 poprzedniego dnia.

Hotele i restauracje aktualnie uczestniczące w programie (miej na uwadze, że wpis może stracić na aktualności):

Hotele: uczestniczące w programie :
Kaliakra Hotel, Gergana, Sandy Beach, Slavuna, Mura i Laguna Beach.

Restauracje uczestniczące w programie oraz pozostałe, zawsze aktualne szczegóły możesz sprawdzić tutaj: http://albena.bg/en/pages/dine-around-albena.html

Po piąte – bogata infrastruktura sportowa, 25-letnia tradycja w balneoterapii i nowy nowoczesny aquapark
Albena oferuje bardzo bogate zaplecze do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów – wodnych, paraglidingu, są ścianki wspinaczkowe, trasy rowerowe, dużo profesjonalnych kortów tenisowych, kilka boisk do piłki nożnej i profesjonalny ośrodek balneoterapii z dostępem do naturalnych źródeł – „Medica Albena”.

Jeśli się nie mylę, to Aquamania w Albenie, wybudowana w 2014 r. przez kanadyjską firmę jest w tej chwili najbardziej nowoczesnym aquparkiem na wybrzeżu. Rezerwując pobyt w hotelu Vita Park oraz Primasol Ralitsa korzystanie z aquaparku masz w cenie.

Podsumowując – Albena to raj przede wszystkim dla rodzin, ale także dla seniorów, osób szukających spokoju. Ma swojski, raczej kameralny klimat przypominający ten znad polskiego morza, Bułgaria to jednak nie Lazurowe Wybrzeże. Poza hotelowymi atrakcjami, jedną dyskoteką położoną w lesie i barem karaoke nie znajdziesz tu większych wieczornych rozrywek. Imprezowiczom więc odradzamy.

Szukasz dobrego hotelu w Albenie? Poznaj naszego faworyta - Flamingo Grand *****. Uprzedzę Twoje wątpliwości, tylko 2 posiłki? Nie miej obaw, ceny na miejscu są niższe niż te nad polskim morzem.
Bułgaria Albena
Bułgaria Albena
bułgaria albena
Bułgaria Albena
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark
Bułgaria Albena aquapark

Wirtualny spacer po Albenie

Relacje, informacje, poradniki mają za zadanie inspirować, ale przede wszystkim pomóc w planowaniu świadomych podróży. Ten i pozostałe wpisy są uzupełnieniem naszej codziennej pracy z Klientami. Jeśli podoba Ci się nasza praca, porady i życzysz sobie otrzymać możliwie kompleksowe informacje związane z wyjazdem – Dołącz do grona naszych stałych Klientów i wybierz się z nami na wakacje. Nie prowadzimy innej formy informacji turystycznej. 

Dołącz do nas na FB: https://www.facebook.com/Podrozezpomyslem.FamilyTours/

Zostaw lajk / komentarz jeśli uznasz nasz wpis za użyteczny. Dziękujemy 🙂

 

Back To Top