Skip to content

Co zwiedzić na Korfu? Z Korfu do Albanii – Butrint

Korfu od Albanii dzieli jedynie wąska cieśnina. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by poszerzyć horyzonty i urozmaicić sobie pobyt na wyspie wybierając się do albańskich kurortów czy archeologicznej perełki jaką jest Butrint, który bardzo polecam.

Z Korfu do Albanii można dostać się na 2 sposoby. Wodolotem, tzw. flying dolphin podróż trwa zaledwie 30 minut, prom płynie nieco dłużej – ok. 70 min. Rejsy odbywają się codziennie, a na trasie operuje kilku armatorów. Ceny biletów są ruchome, w zależności od przewoźnika i sezonu, zaczynają się od 19 EUR/1 str. przed i po sezonie do ok. 24 EUR/1 str w sezonie wysokim. Jeśli chcesz zabrać np. swoje auto dopłacasz dodatkowo ok. 42 EUR/1 str. Z uwagi na duże kolejki na prom należy zgłosić się sporo wcześniej – min. 30 min, ale też w drugą stronę – trzeba liczyć się z opóźnieniami. Bilety można kupić w biurach przy porcie.

UWAGA:

Warto pamiętać, że pomiędzy Grecją a Albanią jest godzinna różnica czasu. Albański czas jest taki sam jak używany w Polsce, w Grecji przesuwamy zegarek o godzinę do przodu w stosunku do czasu w Polsce oraz Albanii.

Rozkłady oraz ceny możesz sprawdzić na stronie jednego z przewoźników:

Ionian Seaways: https://ionianseaways.com/timetable/
Finikas Lines: http://www.finikas-lines.com/lines
Sarris Cruises: http://sarris.al/prices-timetable/

Z Sarandy do Butrintu, oddalonego o ok. 20 km można już dotrzeć lokalnym busem (ok. 35 min). Trzeba to dobrze rozplanować czasowo, najlepiej korzystając z pierwszych porannych połączeń. Czas niezbędny na zwiedzanie tego miejsca to ok. 1,5 – 2h.

Można też pójść na „łatwiznę” 🙂 i skorzystać z wycieczki fakultatywnej zakupionej u rezydenta biura podróży. Średni koszt to ok. 45 EUR/os. dorosłą.

Czy warto?

Moim zdaniem tak. Butrint to archeologiczna perła Albanii i jedno z ciekawszych stanowisk archeologicznych w Europie. Ponadto wspaniale położone, z 3 stron otoczone wodą, zielone miejsce, które powinno przypaść do gustu również tym osobom, które nie są pasjonatami historii. Więcej na temat Butrintu pisaliśmy TUTAJ.

Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint
Albania Butrint

Relacje, informacje, poradniki mają za zadanie inspirować, ale przede wszystkim pomóc w planowaniu świadomych podróży. Ten i pozostałe wpisy są uzupełnieniem naszej codziennej pracy z Klientami. Jeśli podoba Ci się nasza praca, porady i życzysz sobie otrzymać możliwie kompleksowe informacje związane z wyjazdem – Dołącz do grona naszych stałych Klientów i wybierz się z nami na wakacje. Nie prowadzimy innej formy informacji turystycznej.

Dołącz do nas na FB: https://www.facebook.com/Podrozezpomyslem.FamilyTours/

Zostaw lajk / komentarz jeśli uznasz nasz wpis za użyteczny. Dziękujemy 🙂

 

Back To Top