CO ZWIEDZIĆ NA KORFU? Cz.4 – Klifowa północ:
Canal d’Amours w Sidari, Peroulades, Cape Drastis

Co zwiedzić na Korfu?
Północna część wyspy obfituje w widokowe perełki z uwagi na wiele ciekawych formacji skalnych. Jednym z przykładów jest typowo turystyczna miejscowość Sidari, której największą atrakcją jest piękne klifowe wybrzeże i położony pośród białych skał i kanion powstały w wyniku erozji tzw.
Canal d’Amour czyli Kanał Miłości. Wg legendy przepłynięcie Kanału Miłości ma szczęśliwy wpływ na miłosne podboje więc jeśli macie takie zapotrzebowanie to do dzieła 🙂 A poważnie wśród klifów znajdziecie kilka malutkich, urokliwych, piaszczystych plaż. Są też fajnie położone tawerny nawet z basenem jeśli ktoś sobie życzy. 

Warto wybrać się również na położony w pobliżu niewielki ale przepiękny przylądek Cape Drastis.  Jest mniej znany zapewne z powodu trudniejszego dostępu, ale to bardzo widowiskowe miejsce, dużo ładniejsze niż klify w SIdari. Cape Dratsis to najbardziej wysunięta na północ część Korfu i jeden z najfajniejszych punktów widokowych, zdjęcia zawsze wychodzą pocztówkowe. Już sama droga, która prowadzi do tego miejsca, wijąca się i opadająca w dół zapewnia ciekawe widoki na morze, na przylądek. Droga jest jednak dość wymagająca, przyda się auto z napędem 4×4, które trzeba zostawić na górze, a dalej już tylko na nogach 🙂

Kierując się dalej na zachód dotrzecie do klifów Peroulades i położonej u ich podnóża wąskiej piaszczystej plaży Logas Beach nazywanej często plażą zachodzącego słońca, bo właśnie o tej porze widoki są najwspanialsze. Dobrym punktem do takich obserwacji jest panoramicznie położona z widokami na klify i przylądek Drastis tawerna o nazwie “7th Heaven” ze szklanym balkonem wychodzącym poza wysoki klif.

Comments

comments