WYSPY OWCZE – FOTORELACJA

Wyspy Owcze fotorelacja z wyjazdu naszych Klientów.

Dzięki ich uprzejmości zabierzemy Was w miejsce niecodzienne, jakby wyjęte ze świata baśni. Miejsce, gdzie człowiek podporządkował się naturze. Gdzie stale jest pochmurnie, a liczba dni deszczowych w ciągu roku jest największa na świecie. Faroe Islands czyli Wyspy Owcze – dziewicze, górzyste wyspy rozrzucone na północnym Atlantyku w połowie drogi między Islandią i Norwegią. Z wielu powodów otwierają listy najbardziej niesamowitych miejsc na świecie. Jak nazwa wskazuje Wyspy Owcze, ponieważ tych wełnianych jest tu znacznie więcej niż ludzi. Ich populacja to blisko 80 tys., podczas gdy ludzi zamieszkuje tu niespełna 50 tys. Politycznie zależne od Danii i oddalone od niej o niemal 1000 km, mają silne poczucie własnej, odrębnej tożsamości i dziedzictwa kulturowego. Mają własny język farerski wywodzący się z jęz. staronordyckiego i jest on jednym z najstarszych języków Europy bo od ery wikingów zmienił się tylko nieznacznie. Mają też własną walutę, której nie użyjemy w Danii, własne narodowe drużyny sportowe, linie lotnicze i znaczki pocztowe oraz własny parlament z premierem i sześcioosobową Rada Ministrów.

Wyspy Owcze – Faroe Islands to nieskażone środowisko, surowy klimat, dostojne, kilkuset metrowe zielone klify spowite chmurami oraz fiordy, przy których rozłożyły się  kolorowe, maleńkie wioski o tradycyjnej architekturze drewnianych domów, których dachy porasta trawa. To także niezliczone wodospady i wielotysięczne kolonie morskich ptaków, dla których wyspy są rajem. Mewy, alki, nurzyki, ciekawskie ostrygojady i pocieszne maskonury można tam oglądać i fotografować z bardzo bliska.

W galerii bardzo pogodnej jak na Wyspy Owcze m.in.: Mykines – piesze wędrówki i obserwacje ptaków, wyspa Streymoy (m.in. Kirkjubøur i Tórshavn, Saksun, Hosvik i in.), wysepka Nólsoy i inne.

Zapraszamy 🙂

Comments

comments