KEFALONIA – fotorelacja z dzikiej i pięknej greckiej wyspy

Kefalonia często nazywana jest Królową Wysp Jońskich lub „najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą” za pewne za sprawą tego, że jej mieszkańcy długo chronili ją przed masową turystyką. Wyspa jest wciąż dzika, niezadeptana, pozbawiona dużych hałaśliwych kurortów i hotelowych molochów. Prawdziwa perła dla smakoszy Grecji, miłośników cudownych krajobrazów i pięknych plaż.

Wyspa jest wymagająca jeśli chodzi o jej obsługę. Do jej odkrycia niezbędne jest wypożyczenie auta i wskazane jest doświadczenie za kierownicą. Wyspa jest bardzo górzysta, a drogi wąskie i kręte. Piękno przyrody, niesamowity klimat małych miasteczek, piękno plaż ukrytych poród białych klifów wynagrodzi każdy trud.

Jeśli jesteś Grecofilem nie może Cię tu zabraknąć 🙂

Poniżej zdjęcia z Kefalonii autorstawa Pana Krzysztofa.

Kefalonia Assos

Miasteczko Assos to jedno z najpiękniejszych „miasteczek” na Kefalonii. Romantycznie przytulone do zatoki w kształcie podkowy. Widok małych ukwieconych domków, koloru morza w małym porcie, gdzie leniwie kołyszą się małe łódki zachwyca każdego.

Kefalonia Assos II

Wzdłuż plaży w Assos ciągnie się mała promenada z rodzinnymi tawernami. Miasteczko bardzo ucierpiało w silnym trzęsieniu ziemi w 1953 r. jednak wciąż można tu znaleźć kilka zabytków. Jedną z głównych atrakcji jest górująca nad wioską XVI-wieczna twierdza wenecka.

Kefalonia Gdzieś w głębi wyspy

gdzieś w głębi wyspy …

Kefalonia Okolice Lixouri

Okolice Lixouri

Kefalonia Okolice Lixouri

Okolice Lixouri

Kefalonia Okolice Kipouria

Okolice Kipouria

Kefalonia Lixouri

łodzie rybackie w  Lixouri

Kefalonia Lixouri łodzie

łodzie rybackie w  Lixouri

Kefalonia Lixouri II

łodzie rybackie w  Lixouri

Kefalonia Melissani

Jaskinia Melissani zwana Jaskinią Nimf z podziemnym jeziorem to jedno z najbardziej popularnych miejsc na wyspie. Odkryto ją dopiero w latach 50-tych. gdy po trzęsieniu ziemi, zapadło się jej sklepienie, odsłaniając wody jeziora.

Kefalonia Myrtos Beach

Wizytówka Kefalonii i Wysp Jońskich – najpiękniejsza plaża na wyspie i jedna z najpiękniejszych plaż w Europie – Plaża Myrthos. Krystalicznie czysta turkusowa woda pięknie kontrastuje ze śnieżnobiałymi kamieniami i stromymi białymi klifami. To tutaj kręcono zdjęcia do filmu „Kapitan Corelli” z Nicolasem Cage i Penelope Cruz.

Kefalonia Emblisi k.Fiscardo

Emblisi k.Fiscardo

Kefalonia Petani Beach

Petani Beach

Kefalonia Petani Beach

Petani Beach

Kefalonia Petani Beach II

Petani Beach

Kefalonia - White Rocks

White Rocks

Kefalonia Platia Ammos

Platia Ammos

Kefalonia w drodze na Itakę

w drodze na Itakę

Kefalonia w drodze na Itakę

w drodze na Itakę

Kefalonia w pobliżu Itaki

Blisko Itaki

Itaka - Vathi - Stolica wyspy

Vathi – stolica wyspy Itaka

Szukaj ofert

Znajdź wymarzoną ofertę wyjazdu na Kefalonię lub zadzwoń do nas. Dostosujemy ją do Twoich oczekiwań i opowiemy o wyspie.

Comments

comments